Rize Müze Müdürlüğü

MÜZEMİZDE ÖZEL BİR GÜN

          Rize Müzesi Müdürlüğü ve Rize Valiliği Gönül Elçileri Koordinasyon Birimi işbirliği ile “Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri” projesi kapsamında özel çocuklar ve ailelerine yönelik Rize Müzesi’nde program düzenlendi.       
 
        Program kapsamında özel çocuklar ve gençler, aileleri ile birlikte Müzemizi gezdiler. Müze Müdür Vekili Seyhan KURT ve Müze Uzmanlarımız tarafından katılımcılara müzede bulunan eserler, ilimizin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi verildi. Müze gezisi sonrasında bahçede hazırlanan alanda, Rize Gençlik Merkezi Müzik Atölyesi Gitar Eğitmeni Koray ARİFOĞLU ve öğrencileri tarafından hazırlanan müzik programında gönüllü gençler katılımcılara gitar çalarak çocuklar ve gençlerle birlikte şarkı söylediler. Gitar dinletisinin ardından horon halkası kurularak çocuklar ve aileleriyle birlikte horon edildi. Rize Müzesi çalışanları ve programa destek veren gönüllüler tarafından hazırlanan ikramlar eşliğinde katılımcı çocuklar ve gençlerle müzede gördükleri eserler hakkın- da sohbet edildi. Program hatıra fotoğrafı çekilerek sonlandı.
         Rize Müzesi Müdürlüğü olarak bu proğramın düzenlenmesinde emeği geçen başta Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili ve Gönül Elçileri Koordinasyon Birimi Sorumlusu Psikolog Esra ALEMDAROĞLU'na, Rize Gençlik Merkezi Müzik Atölyesi Gitar grubuna, Türk Kadınlar Konseyi Derneği Rize İl Temsilciliği ile Ebruli Yaşam ve Sanat Derneğine teşekkür ediyoruz. 

  • MÜZEDE ÖZEL BİR GÜN (1).JPG
  • MÜZEDE ÖZEL BİR GÜN (2).JPG
  • MÜZEDE ÖZEL BİR GÜN (3).JPG
  • MÜZEDE ÖZEL BİR GÜN (4).JPG
  • MÜZEDE ÖZEL BİR GÜN (5).JPG
  • MÜZEDE ÖZEL BİR GÜN (6).JPG